LDF turpina "Dabas un klimata skolu jauniešiem" un aicina uz tiešsaistes nodarbībām

02.02.2021

18. februārī Latvijas Dabas fonds ar tiešsaistes nodarbību “Lauksaimniecība, bioloģiskā daudzveidība un klimats” turpinās projektu “Dabas un klimata skola jauniešiem”. Tā mērķis ir izglītot jauniešus par klimata pārmaiņām, īpaši uzsverot to mijiedarbi ar dabas daudzveidību. Līdztekus tiešsaistes nodarbībām “Dabas un klimata skola jauniešiem” piedāvās arī video lekcijas un mācību gada izskaņā notiks erudīcijas spēle par dabas un klimata tēmām. “Dabas un klimata skola jauniešiem” materiāli un tēmas ir sagatavoti, balstoties mācību priekšmetu programmu tematos, lai tos būtu iespējams integrēt skolu darbā. Projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” mērķauditorija ir skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, taču piedalīties tiešsaistes nodarbībās un citās aktivitātēs aicināti visi interesenti.

“Dabas un klimata skola jauniešiem” ceturtā tiešsaistes nodarbība “Lauksaimniecība, bioloģiskā daudzveidība un klimats” notiks 18. februārī 14.00 – 15.00. To vadīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciāliste Lāsma Ozola, bet viņu iztaujās un diskusiju ar dalībniekiem moderēs klimata aktīvists Rūdolfs Kivlenieks.

18. februāra nodarbība būs skatāma Latvijas Dabas fonda “Facebook” lapā (@dabasfonds), kā arī šeit: https://events.tiesraides.lv/dabasunklimataskolajauniesiem. Iepriekšējo tiešsaistes nodarbību ieraksti ir pieejami Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā.

Tiešsaistes nodarbības, kuras veido projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” kodolu, norisināsies arī martā un aprīlī. 11. martā nodarbībā “Daudzveidīgi meži un klimats” Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus pastāstīs par mežu apsaimniekošanas saistību ar klimata pārmaiņām. Savukārt 22. aprīlī nodarbībā “Vide, klimats un vecāki” viesosies Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa, lai parunātu par to, kā jauniešiem pārliecināt vecākus mainīt dzīvesveidu klimatam par labu.

Februārī Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā nāks klajā video lekcija par konvencionālo un bioloģisko lauksaimniecību, kurā vides zinātniece Jana Simanovska un Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis pastāstīs par abu saimniekošanas metožu darbības principiem un to ietekmi uz vidi un cilvēkiem. Tālākajās video lekcijās tiks aplūkota mežu un dabas daudzveidības tēma, kā arī ikdienas izvēles saistībā ar klimata pārmaiņu tēmu. Video lekcijas tiek gatavotas kā papildu materiāls attālināto mācību organizēšanai.

Projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” izskaņā maijā tiešsaistē tiks organizēta erudīcijas spēle par dabas un klimata tēmām, kuras tika aktualizētas tiešsaistes nodarbībās un video lekcijās. Tiešsaistes erudīcijas spēles dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt apgūtās zināšanas par klimata pārmaiņu problemātiku un laimēt klimatam draudzīgus pārtikas un sadzīves produktus.

Projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” saturu veido Latvijas Dabas fonda eksperti sadarbībā ar izglītības speciālistiem un klimata jomas ekspertiem. Visi skolas materiāli būs pieejami mājaslapā www.ldf.lv/dabasskola, un tie īpaši noderēs vidusskolas kursu Bioloģija I, Ģeogrāfija I, Vēsture un sociālās zinības I un Sociālās zinības un vēsture skolotājiem.

Interesentus, kuri vēlas saņemt atgādinājumu un papildu informāciju par projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” tiešsaistes nodarbībām un citām aktivitātēm, lūdzam pieteikties šeit: http://bit.ly/dabasunklimataskolajauniešiem.

Latvijas Dabas fonda projekts “Dabas un klimata skola jauniešiem” tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un Eiropas Savienības DEAR programmas finansiālu atbalstu, kā arī Kultūras ministrijas līdzfinansējumu.