Pļavas diena Āgenskalna tirgū 22. septembrī

20.09.2019

Pļava ienāk Āgenskalna tirgū!

Latvijas Dabas fonda projekts “GrassLIFE” un Āgenskalna tirgus 22. septembrī aicina uz pirmo Pļavas dienu tirgū!

22. septembrī plkst. 10.00-16.00 Latvijas Dabas fonda projekts “GrassLIFE” kopā ar Āgenskalna tirgu aicina uz īpašu tirgus dienu “Pļava ienāk tirgū!”. Visas dienas garumā notiks vairākas bezmaksas nodarbes – pļavas produktus gatavos un ar tiem cienās šefpavārs Ingmārs Ladigs, pļavas skaņās muzicēs postfolka grupa Daba San, bet tēju pazinēja Evita Lūkina no “Lauku tēja” vadīs darbnīcu, kurā varēs iepazīt pļavas augus un pagatavot savu pļavas augu mandalu, bet mūsu kolēģi no Pasaules Dabas fonda piedāvās darbnīcu par dabas daudzveidību "Daru labu dabai". 

Dabiskā pļava ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā, tāpēc ar šo pļavas dienu tirgū aicinām atbalstīt pļavu un dabas daudzveidības saglabāšanu un pļavai draudzīgos produktu ražotājus.

Pļavas dienā Āgenskalna tirgū būs pulcējušies pļavai draudzīgie produktu ražotāji un tirgotāji no visas Latvijas ar saviem produktiem – zāļu tējām, medu, gaļu un tās izstrādājumiem, un citiem. Iegādājoties šos produktus, ikkatrs var atbalstīt Latvijas izzūdošo dabisko pļavu saglabāšanu un atjaunošanu.

Tāpat pļavas dienā projekts GrassLIFE aicinās iepazīties tuvāk ar dabiskās pļavas dabas vērtībām un izvēlēties savu pļavas apņemšanos – rīcību, ar kuru katrs no mums var palīdzēt saglabāt un atjaunot dabiskās pļavas Latvijā. Apmeklētāji varēs izbaudīt īstu pļavas sajūtu ar pļavas skaņām, piedalīties balsošanā par pļavas vērtībām un parunāties ar pļavu ekspertiem.

“Latvijas dabiskās pļavas ir īstas dabas dārgumu krātuves. To lielākā vērtība ir augu sugu daudzveidībā, kas vienā kvadrātmetrā pēc skaita var pārspēt par tropisko mežu. Taču dabiskās pļavas šobrīd ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā – visā mūsu teritorijā ir palicis tikai 0.7% dabisko pļavu un to stāvoklis turpina pasliktināties. Viens no veidiem, kā katrs no mums var palīdzēt pļavai, ir izvēlēties produktus – medu, tēju, gaļu un citus – no pļavai draudzīgajiem tirgotājiem,” stāsta Inga Račinska, projekta GrassLIFE vadītāja.

“Dabiskās pļavas produktu ideja Latvijā ir vēl pavisam jauna un nezināma, bet mēs esam pārliecināti, ka dabiskās pļavas produktiem ir liels potenciāls kā produktiem ar augstu pievienoto vērtību sastāva un garšas ziņā. Turklāt, iegādājoties šos produktus – gan tieši saistītus ar pļavu, gan tādus, kas nākuši no saimniecībām, kuru īpašumā atrodas dabiskās pļavas, mēs varam atbalstīt cilvēkus, kuri ar savu darbu palīdz saglabāt un atjaunot dabas daudzveidību”, saka Inga Račinska, projekta GrassLIFE vadītāja.

Pļavas dienas tirgū šoruden norisināsies arī reģionālajos tirgos Latvijā: 28. septembrī Jāņa tirgū Siguldā un 20. oktobrī Straupes tirgū.

Akcija "Pļava ienāk tirgū!" tiek īstenota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.